Yüz Germe Ameliyatları | Ali Cemal Yılmaz

Yüz Germe Ameliyatları

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz germe ameliyatı orta yaş ve ileri yaş guruplarında görülen yüzde belirgin bir sarkma fark edilmesi ile gerek duyulur. Ardından özellikle yanaklardaki yağların erimesiyle yüz hatlarınız belirginleşir. Yüzünüzün ovali bu nedenle daha az belirgindir ve gıdı adı verilen bölgenin varlığı belirgin hale gelir.

Genellikle insanlarda altmışlardan itibaren tüm yüz sarkmış hale gelir. Daha sonra belirgin gıdı fark edersiniz, boynunuz hindi boynu görünümünü almaya başlar ve tüm yüz şekli oval yapısını kaybeder.

Yüz germe ameliyatı günümüzde servikofasiyal germe adı verilen teknik ile yüzlerde zamanla oluşan hasarı düzeltmektedir. Yüzünüzdeki yıpranmış yüz, sarkmış deriyi tedavi eder ve on yaş daha genç görünmenizi sağlar. Böylece yüz germe işlemi ile yüz ve boyundaki cildinizi sıkılaştırmakta oldukça iyi sonuçlar elde edilir. Bu müdahale, yaşlanmadan çok etkilenen kişilerde fiziksel ve psikolojik haline de olumlu yönden etkileyen bir sonuca neden olur.

Son zamanlarda, cildi geri çeken bir termal etki yaratmak için radyo frekansı ve helyum gazını bir araya getiren Renuvion tekniği ile iz bırakmadan boyun ve yüz hatlarına bir alternatif olmuştur.

Yüz Germe Ameliyatı Prosedürü

Estetik cerrahi operasyon öncesi sistematik olarak ilk konsültasyon yapılır. Bu, doktorunuzun beklentileriniz ve ihtiyaçlarınız hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca yüzünüzü bir bütün olarak inceleyecek ve tedavisini vücut tipinize göre ayarlayacağı aşamadır.

Her cerrahın kendi yüz germe ameliyatı yöntemi vardır. Bununla beraber, cerrahi müdahalenin sorunsuz gerçekleşmesine katkıda bulunmak için her daim bazı temel adımlar atılacaktır, Bunlar;

  • Cerrah şakaklarınızda işaretler yapar.
  • Daha sonra onları bir “U” oluşturacak şekilde yüz boyunca uzatır. Bu çizgiler olabildiğince görünmez olacak şekilde ve kulak bölgesine mümkün olduğunca yakın olarak çizilir.
  • Daha sonra cildi gevşetir, fazla olan cildi alır ve cildinizi yeniden sarar.
  • İşlemin sonunda kafanıza bir kompresyon bandajı uygular ve klinikte kaldığınız gece boyunca bu şekilde kalmanız gerekir.
  • Yüz germe ameliyatı sonrası yüzünüzde ödem ve morluk görünümünü fark edeceksiniz, bu tamamen doğaldır. Bu izler birkaç gün sonra kendiliğinden kaybolacaktır. Ayrıca biraz ağrı hissedebilirsiniz, ancak bu, analjezik alarak hafifletilebilir.

Yüz germe ameliyatı doğal yaşlanmayı geciktiren en önemli uygulamadır.

Online Randevu

Randevu Al