Normal Göz Şekli (Badem Göz) | Ali Cemal Yılmaz

Normal Göz Şekli (Badem Göz)

Badem Göz

Gözler yüzümüzdeki mimikleri öne çıkaran organlardır. Diğer bir deyişle; İletişimin ve algının daha net algılanmasını sağlayan gözlerimizdir. Günümüz modasında, kenarları keskin bir şekilde kapatılmış badem göz şekli oldukça sevilen ve kişilere ayrı bir hava katan estetik görünüşe sahiptir. Bu nedenle özellikle kadınlar gözlerini badem gibi göstermek için çeşitli göz makyajları yaparlar.

Badem göz ameliyatı kadınların yüz ifadelerini daha rahat hale getirmek ve daha genç görünmek istedikleri bir ameliyattır. Badem göz ameliyatı yüzdeki olumsuz, yaşlı, kayıp enerji ve hüzünlü görünümü ortadan kaldırır, kişinin yüz ifadesinin daha canlı, enerjik ve genç görünmesini sağlar. Ayrıca ameliyat izi olmadığı için doğal görüntüyü bozan bir operasyon değildir. Genellikle estetik nedenlerle yapılan badem göz ameliyatı küçük bir operasyon şeklinde yapılır.

Badem göz ameliyatı nasıl yapılır?

Kişinin isteği üzerine yapılan operasyonda özellikle üst göz kapağı gevşek ve fazla olduğunda öncelikle bu sorun düzeltilir. Ardından dijital ortamda kaşın ve gözün dış kenarlarının nasıl göründüğü ve buna karşılık gelen açı belirlenir. Bu sayede badem göz ameliyatı olacak olan kişi, ameliyattan önce yeni gözünün nasıl görüneceğini anlayabilir. Ameliyat öncesi dijital ortamda ameliyat sonrası görüntüyü gören kişi hem doktorun işini hem de ameliyatın başarısına katkı sağlamaktadır. Cerrahi uygulamada lokal anestezi kullanılır ve gerekirse hastanın komutlarına göre hareket etmek mümkündür. Ameliyat sırasında gözün dış kenarı çevresindeki bölgede küçük bir kesi yapılır ve gözün dış köşesi planlandığı gibi yukarı çekilir. Kesim, saçtan daha ince olarak tarif edilen üç veya dört dikiş yapılarak dikilir. Dikişleri aldırmak için üç veya dört gün sonra hastaneye geri dönebilirsiniz.

Badem göz ameliyatı sonrası

Bu küçük bir operasyon olduğu için bandaj gerektirmeyen badem göz ameliyatından sonra yapılması gerekenler;

  • İşlem sonrası iki gün yüz yıkanmaz ve makyaj yapılmaz.
  • Yatarken, gözlerinizin üzerine yatmamaya dikkat edin.
  • Ameliyattan birkaç saat sonra hasta evine gidebilir, 3 - 4 gün sonra yüzünü yıkayabilir hatta makyaj yapabilir.
  • Badem göz ameliyatı olduktan sonra gözlerinizi kaşımamaya veya gözlerinize doğrudan temas etmemeye özen gösterin.

Online Randevu

Randevu Al