Göz Kapakları Ameliyatı | Ali Cemal Yılmaz

Göz Kapakları Ameliyatı

Göz Kapakları Ameliyatı

Göz kapakları ameliyatı gözümüzü koruyan deri, göz çevremizdeki kaslar ve destekleyici dokular göz kapaklarının sarkması nedeniyle yapılan operasyonlardan biridir. Yaşlandıkça cilt esnekliğini kaybetmeye başlar, bu da, kaslar ve destekleyici dokular zayıflamasına neden olur, böylece üst göz kapağında sarkma ve alt göz kapağında sarkma ve buna eşlik eden göz altı torbalarına neden olur.

Göz kapaklarındaki bu yapısal değişiklikler, yorgun ve yaşlı bir yüz görünümüne sebep olur.

Göz kapakları ameliyatı daha çok kozmetik nedenlerle yapılır. Bu ameliyat özellikle üst göz kapağı sarkması olan hastalarda başarı elde edilmesi ile sonuçlanır.

Göz kapağı sarkması ileri derecede olduğu durumlarda görme sorunlarına da sebep olabileceğini unutmayın.

Göz kapağı ameliyatları, gözaltı koyulaşmasına ve gözaltı kırışıklıklarına (kaz ayağı) yardımcı olmaz. Göz kapağı ameliyatları genellikle lazerle cilt yenileme, dolgu enjeksiyonları veya alın germe gibi diğer işlemlerle birleştirilir ya da bunların bir parçası olarak uygulanır.

Göz kapağı ameliyatı olmak istiyorsanız, alanında uzman, deneyimli ve iyi referanslara sahip plastik cerrahları tercih etmeyi unutmayın.

Göz Kapakları Ameliyatı Neden Yapılır?

Yaşlanma, göz kapaklarının derisinde elastikiyet kaybına neden olur ve buna kasların ve destekleyici dokuların zayıflaması eşlik ettiğinde yerçekimi kuvveti göz kapaklarını sarkması ile sonuçlanır. Üst ve alt göz kapaklarında ekstra deri kıvrımları meydana gelmesi olağan bir durumdur.

Göz kapakları ameliyatı için en iyi adaylar, genel sağlık durumu iyi ve gerçekçi beklentileri olan kişilerdir. Bu ameliyat daha çok orta yaş ve üzeri kişiler tarafından tercih edilmektedir. Ancak kimi durumlarda sağlıklı görme ve tıbbi nedenler sebebiyle genç hastalar üzerinde de uygulanabilir.

Göz kapakları ameliyatı gözlerinizin görünümünü iyileştirerek kendinize olan güveninizi artırabilir. Üst göz kapaklarındaki etkiler genellikle uzun süreli olsa da ilerleyen zamanlarda yaşlanmaya bağlı olarak sarkma fark edebilirsiniz. Ancak alt göz kapaklarında ameliyat nadiren tekrarlanır. Göz kapakları ameliyatı olmadan önce hastalar genel sağlık testlerinden geçirilmektedir. Risk faktörü taşıyan durumlarda ise ameliyat uzman hekimlerin alacağı karar doğrultusunda yapılması tavsiye edilir.

En gerçekçi ve tatmin edici sonuçlar alabilmek için göz kapağı ameliyatının amacını plastik cerrahımızla görüşmelisiniz.

Online Randevu

Randevu Al