Vaser Liposuction ile Jinekomasti Tedavisi | Liposuction

Vaser Liposuction ile Jinekomasti Tedavisi

JİNEKOMASTİ TOPLUMDA DÜŞÜNÜLDÜĞÜ KADAR NADİR GÖRÜLEN BIR RAHATSIZLIK DEĞİLDİR.

Erkek memesinin aşırı gelişmesidir. Patalojik olmayan fizyolojik denilen yenidoğan dönemde, ergenlikte ve yaşlılıkta görülür. Jinekomastinin yenidoğanda %60’ında anneden bebeğe geçen östrojen sayesinde olmaktadır. Ergenlik döneminde erkeklerin % 64’u bu durumu yaşamaktadırlar. Yaşlılıkta % 30 oranında görülmektedir. Jinekomastinin sebebi çoğu zaman bilinmektedir.

Memedeki büyüme ne kadar bir sürede gerçekleştiği, ağrı-duyarlılık olması, belirli bir ilaç kulanımı, kilo artışı veya kaybı, karaciğer hastalığı veya hipertiroidizm öyküsü varlığı araştırılmalıdır. Ayrıca belirli sendromlar ve ya kanserlerin varlığı da araştırılmalır.

Jinekomasti hastalarında öyküsünde semptom yoksa hek bir araştırmaya gerek yoktur. Tedavisi cerrahidir ve cerrahi dışı bir tedavi seçeneği maalesef yoktur. Belirgin bir kitle yokluğunda (muayane ve ultrason ile tespit edilebilinir) liposuctiom uygunabilinir. Özellikle yağ dokusu fazlalığı olanlarda çok daha faydalı olur. VASER liposuction özellikle meme gland dokusu ve fibröz dokusu olanlarda VASER liposuction daha faydalı olmaktadır. Çünkü istenmeyen görüntüyü azaltiği gibi gögüs kasları şekli korunmaktadır Operasyon ortalama bir buçuk saat surer. Hasta ertesi gün işine dönebilir. 3 hafta korse kullanımı önerilmektedir.

Online Randevu

Randevu Al