Ataşehir Göz Kapağı Estetiği

Ataşehir Göz Kapağı Estetiği

Ataşehir Göz Kapağı Estetiği

Ataşehir göz kapağı estetiği; Göz etrafındaki deride, torbalanma, renk değişikliği, kırışıklık, gevşeme sorunları gidermek için yapılır. Göz insanların görünümünü etkileyen en önemli duyu organlarından birisidir. Yaşın ilerlemesi veya bazı durumlardan dolayı göz kapağı derisinde sarkmalar görülür. Alt ve üst göz kapaklarında görülen sarkmaları gidermek ve göz çevresi dokularını gerdirmek için göz kapağı estetiği yapılır.

Göz kapağı estetiği son yıllarda en çok tercih edilen estetik ameliyatları arasında yer alır. Ataşehir göz kapağı estetiği fiyatları sanılanın aksine uygun fiyatlı olması birçok kişinin göz kapağı estetiği yapmasına olanak sunmuştur.

Ataşehir Göz Kapağı Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

Ataşehir göz kapağı estetiği göz kapaklarında ortaya çıkan yaşlılığa bağlı birçok sorunun iyileştirilmesinde tercih edilen oldukça etkili cerrahi işlemlerdir. İnsan cildi elastik bir yapıya sahiptir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte cilt elastik yapısını zamanla kaybederek sarkmalar meydana gelir. Yaşlanmanın belirtileri genellikle ilk olarak göz etrafında ortaya çıkar. Göz kapaklarında yaşlanma belirtileri şunlardır:

  • Göz kenarlarında kazayağı denilen çizgilerin oluşması
  • Gözaltlarında torbalanma
  • Üst göz kapağı ve alt göz kapağında kırışıklık ve sarkmalar
  • Göz kapağı kenarlarında kırışıklık
  • Yorgun ve donuk yüz ifadesi

Ataşehir Göz Kapağı Estetiği Kaç Yaşında Yapılır?

Ataşehir göz kapağı estetiği fiyatları yapılan işlemlere göre farklılık gösterebilir. Göz kapağı ameliyatları için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Genellikle yaşın ilerlemesiyle göz kapağında meydana gelen sarkma, kırışıklık gibi sorunlar erken yaşlarda da görülebilir. Erken yaşlarda görülen göz etrafında meydana gelen deformasyonlar için erken müdahale önemlidir.

Ataşehir Ameliyat Genellikle Ne Kadar Sürüyor?

Ataşehir göz kapağı estetiği ameliyatları kısa süreli cerrahi işlemlerdir. Yapılan işlemlerin süresi üst kapak veya alt kapağa göre değişiklik gösterebilir. Üst göz kapağı işlemleri yaklaşık 30 dakika sürer. Alt göz kapaklarında gerçekleştirilen göz kapağı estetiği ameliyatları ortalama 1 saat kadar sürer. Ancak göz kapağına kaş kaldırma gibi ilave işlemler uygulanacaksa bu süre daha da uzayabilir.

Ataşehir Hasta Ne Kadar Sürede İyileşir?

Ataşehir göz kapağı estetiği ameliyatları ihtiyaca göre üst kapağı veya alt kapağı yapılabileceği gibi aynı anda her ikisine de estetik işlemler yapılabilir. Göz kapağı estetiği ameliyatları ile birlikte alın kaldırma, kaş kaldırma gibi ameliyatlarda aynı anda yapılabilir.

Günümüzde birçok kişi tarafında yapılan göz kapağı estetiği ameliyatları ortalama 1 ile 2 hafta içerisinde iyileşir. Hasta ameliyat olduktan sonra göz çevresinde ve yüzde ödemler oluşabilir. Bu ödemler yaklaşık 1 hafta içerisinde yavaş yavaş düzelmeye başlar. Göz kapağı estetiği sonrasında kişiler yaklaşık 2 hafta sonra günlük hayatlarını devam edebilir.

Ataşehir Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Ataşehir göz kapağı estetiği ameliyatsız bir şekilde de gerçekleştirilebilir. Göz dokularına zarar vermemek için tercih edilen bu yöntemde göz etrafında görülen sarkma, kırışıklıklar ve torbalanmalar giderilebilir. Bu yöntemde göz etrafında lokal anestezi uygulanır. Kesiksiz ve dikişsiz olarak yapılan bu işlemler yaklaşık bir hafta içerisinde iyileşir. Ameliyatsız göz kapağı estetiği ile göz etrafında bulunan leke, ben, yara gibi sorunlar iyileştirilebilir. Bu yöntem genellikle günlük hayatından uzaklaşmak istemeyen kişiler tarafından tercih edilir. Kronik cilt rahatsızlığı bulunan kişilerin bu işlemleri yaptırması mümkün değildir.

Ataşehir Göz Kapağı Estetiği Yaptıranlar

Ataşehir göz kapağı estetiği fiyatları ve kişilere sunduğu avantajları ile birçok kişi tarafından tercih edilen oldukça başarılı işlemlerdir. Sağlıksız beslenme, aşırı alkol sigara kullanımı, yaşın ilerlemesi, gözde kırışıklık, topaklanma ve renk değişimi gibi sorunlar ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu durum kişilerin sosyal yaşantılarında ve fiziki görünümleri açısından rahatsız edici bir durumdur. Bu nedenle göz kapağı estetiği yaptıran kişi sayısı her geçen gün artmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte kullanılan yöntemler sayesinde göz estetiği ameliyatlarında başarı oranı oldukça yüksektir.

Ataşehir Üst Göz Kapağı Estetiği

Ataşehir göz kapağı estetiği yalnızca üst göz kapağına veya alt göz kapağına uygulanabilir. Yaşın ilerlemesiyle birlikte alın ve kaşlardaki deri aşağıya doğru sarkmaya başlar. Bu durum üst göz derisinde sarkmalara sebep olur. Yaş ilerledikçe derideki sarkmalar ve bolluk devam eder. Ayrıca sarkma ve bolluğun yanı sıra deride de incelmeler meydana gelir.

Üst göz kapağında meydana gelen bu sorunlar kişilerin hem sağlık açısından hem de fiziksel görünüm açısından rahatsız edici olur. Göz kapağında meydana gelen sarkmalar için, üst göz kapağı estetiği yapılır. Bu estetik ile üst göz kapağındaki sarkmalar ortadan kaldırılarak kişilerin daha iyi bir görünüme kavuşması sağlanır.

Ataşehir Alt Göz Kapağı Estetiği

Ataşehir alt göz kapağı estetiği alt göz kapaklarında meydana gelen kırışıklıkları ve torbalanmaları gidermek için yapılır. Genellikle 40’lı yaşlardan sonra yerçekiminin de etkisiyle deri aşağıya doğru sarkmaya başlar. Bu sarkmaların ilk belirtileri genellikle göz kapağı çevresinde oluşur. Alt göz kapağında meydana gelen sarkma kırışıklık ve çöküntüler yanak ile ilişkilidir.

Göz kapağı çevresinde ortaya çıkan kazayağı denilen çizgiler ve torbalanmaları alt göz estetiğiyle gidermek mümkündür Alt göz kapaklarında meydana gelen topaklanmalar ve deri sarkması kişilerde sürekli donuk ve yorgun bir yüz ifadesine sebebiyet verir. Alt göz kapağı estetiği ile kişileri daha canlı ve daha güzel bir görünüme kavuşturdu sağlanır.

Ataşehir Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

Ataşehir göz kapağı estetiği fiyatları yapılan işlemlere göre farklılık gösterir. Göz kapağı estetikleri yalnızca üst göz kapağına veya alt göz kapağına ya da her ikisini aynı anda yapılabilir. Ayrıca göz kapağı estetiği ile birlikte başka işlemlerde aynı anda yapılabilir. Göz kapağı estetiği fiyatları için işlemi gerçekleştirecek kuruma gidilerek fiyat hakkında detaylı bilgi alınması gerekir.